banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 


     W małych firmach gdzie jest mało maszyn i co za tym idzie awaryjność jest stosunkowo niewielka staje się nieopłacalnym utrzymywanie brygad ludzi, którzy też muszą spełniać pewnie wymogi jeśli chodzi o kwalifikacje i kompetencje a o takie osoby jest obecnie na rynku co raz trudniej. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi tzn. outsourcing czyli korzystanie z usług firm zewnętrznych, które posiadają zespół odpowiednio wyszkolonych ludzi, oraz środki do prowadzenia różnorakich prac serwisowych lub instalacyjnych w zakresie automatyki, elektryki, mechaniki itp. Szacuje się, że około 50% polskich przesiębiorstw korzysta z usług firm zewnętrznych i ten odsetek wciąż rośnie. Obsługa techniczna parku maszynowego staje się dzięki temu bardziej efektywna, tańsza i zoptymalizowana. Korzyści płynące z takiego modelu utrzymania ruchu są bardzo wyraźne ale należy pamiętać o wyborze firmy, która usługi będzie prowadzić w sposób rzetelny, zapewniając należytą jakość. Bardzo ważny jest potencjał firmy, posiadającej doświadczenie oraz niezbędne narzędzia wraz ze sztabem ludzi gwarantującym fachową obługę, dostępną łatwo i w krótkim czasie.


     Gdy zamierzamy skorzystać z usługi zewnętrznego utrzymania ruchu, ważny jest dialog z ewentualnym usługodawcą. Pierwszym krokiem przed podjęciem współpracy powinno być przeanalizowanie i ustalenie zakresu usług oraz sprawdzenie możliwości szybkiej i sprawnej interwencji. Bardzo ważne jest ustalenie szczegółów, określenie celów, czynności schematu działania podczas rzeczywistej sytuacji tak aby uniknąć wszelkich niedomówień i ograniczyć ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów. Nie obejdzie się bez wizji lokalnej. Dopiero po takim audycie możliwe jest sporządzenie planu działania i ujęcie w nim wielu drobiazgów. Przyszły usługodawca powinen być chętny do dialogu, gotowy na udzielenie odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Najlepiej korzystać z usług firm, które mają już pozycję na rynku, oferują szeroki wachlarz usług oraz wykwalifikowany personel. Kwestia ceny staje się tutaj drugorzędną sprawą, ponieważ tania oferta, tylko powierzchownie atrakcyjna może zawierać sporo pułapek, jak np. nierzetelni pracownicy, niedostępność w wymaganym czasie i wiele innych. Pozornie droższa usługa i tak może przynieść znacznie większe korzyści i na pewno będzie tańsza od utrzymywania całego działu UR, ludzi, infrastruktury, narzędzi i urządzeń.


Świadczymu usługę utrzymania ruchu w naszej firmie - posiadamy dział WAP (Wydział Automatyzacji Przemysłu) i chętnie wesprzemy Państwa w tym zakresie.  Zapraszamy do wysłania zapytania: formularz kontaktowy

 

 f  t  y

oficjalny partner festo