banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 

falownik proautomatic


Falowniki dziś 
Kiedyś używane były falowniki tyrystorowe, współczesne falowniki są złożonymi urządzeniami terowanymi zaawansowanymi procesami sygnałowymi, które kontrolują szereg parametrów zasilania silnika. Falowniki są budowane z wykorzystaniem tranzystorów IGBT bądź w przypadku niższego napięcia zasilania, tranzystorów polowych. Wśród falowników wyróżniamy falowniki napięcia i falowniki prądu.Warto też przeczytać: Czujnik optyczny, zasady działaniaRodzaje falowników 
Falownik napięcia

Zasilany jest ze źródła napięciowego. Urządzenie na wejściu posiada kondensator ewentualnie baterię kondensatorów, które posiadają dużą pojemność.

Falownik prądu
Zasilanie posiada ze źródła prądowego, na wejściu prądu jest dławik.

Zastosowanie falowników
Falowniki znalazły zastosowanie w elektronicznych przetwornicach częstotliwości, służą głównie do regulacji prędkości obrotowej klatkowych silników indukcyjnych. Falowniki są szeroko stosowane w przemyśle, albowiem są najwydajniejszym sposobem regulacji prędkości. W domu też znalazły swoje zastosowanie, spotkamy je w  pralkach i zmywarkach gdzie odpowiadają za regulację prędkości obrotu silnika.

Wady falowników 

Falowniki posiadają skomplikowaną budowę, a to przekłada się na ich cenę co może być ich jedyną wadą, jednak wraz z rozwojem falowniki stają się coraz bardziej konkurencyjne.  

 f  t  y

oficjalny partner festo