banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 

Rejestrator przemysłowy archiwizuje (zapisuje) i prezentuje informacje odnośnie przebiegu parametrów kontrolnych procesów technologicznych np. temperatura i ciśnienie, oraz warunki w których dany proces jest realizowany np. temperatura otoczenia, wilgotność, zapylenie itd.

 

Podział rejestratorów


Rejestratory ze względu na rodzaj nośnika zapisu dzielimy na następujące typy:

-Rejestrator papierowy, tu dane zapisywane są na taśmie papierowej często pasku,rejestartor przemysowy
-Rejestrator cyfrowy, w którym dane są zapisywane na nośnikach cyfrowych, pamięci flash, dyski twarde, taśmy magnetyczne itd.


Produkcja rejestartorów 

Na etapie produkcji zapada decyzja, czy rejestrator będzie przystosowany do pomiaru określonych parametrów i w jakim zakresie. Przyszły nabywca decyduje też, czy będzie wyposażony w wejścia prądowe uniwersalne, które pozwalają na odbiór sygnałów pomiarowych z czujników różnego typu w szerokim zakresie wartości.

 


Warto też przeczytać: Sterowniki PLC, mikroprocesorowe urządzenie do sterowania


 
Czujniki wykorzystywane w rejestratorach przemysłowych

Czujnik inaczej zwany sensorem jest narzędziem fizycznym lub biologicznym, który wchodzi w skład większego układu, który ma za zadanie wyłapywanie, rozpoznawanie i zarejestrowanie sygnałów z otoczenia. Najczęściej spotyka się czujniki, które odpowiadają za dostarczenie informacji w jednej z wielkości elektrycznej: opór elektryczny, napięcie czy też natężenie prądu. Prąd elektryczny jest sygnałem, który bez problemu da się wzmocnić, przesłać na duże odległości, zachować go oraz przetworzyć przy użyciu techniki komputerowej i cyfrowej.

 f  t  y

oficjalny partner festo