banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27

 

 

 

05.06.2018


mini

Dla BionicFlyingFox programiści z Bionic Learning Network przyjrzeli się lecącemu nietoperzowi i technicznie wdrożyli jego specjalną charakterystykę latania.

Czytaj więcej...

11.09.2017


EEE logo

Firma Festo zwraca uwagę na efektywność energetyczną całego łańcucha produkcyjnego – od inżynierii i efektywnych energetycznie produktów po efektywny układ systemów i energetycznie oszczędnych operacji maszyn i instalacji w zakresie "zielonej" produkcji.  

Czytaj więcej...

28.08.2017


Air Ray logo

Air_ray jest wzorowany na mancie, która ze swoimi bokami przypominającymi trzepotanie skrzydłami od tysięcy lat pływa w oceanach. Kontury manty uległy ciągłym udoskonaleniom na przestrzeni wielu etapów ewolucji.

Czytaj więcej...

21.08.2017


Airacuda logo

Airacuda naśladuje rybę w odniesieniu do jej funkcji, projektu konstrukcji, a także kształtu. Koncepcja kinematyczna przypomina tą, którą stosuje jej biologiczny model – ruch jest osiągany dzięki mechanicznej płetwie.

Czytaj więcej...

16.08.2017


Air Penguin logo

Pingwiny są fascynującymi stworzeniami, które utraciły zdolność do latania w trakcje ich rozwoju filogenetycznego jako ptaki morskie. Dzięki Air Penguins inżynierowie stworzyli sztucznie pingwiny i nauczyli je autonomicznego lotu w "morzu z powietrza". Wiedza uzyskana z tego projektu badawczego Bionic Learning Network firmy Festo powinna zostać wykorzystana do przyszłych wymagań w automatyzacji procesów produkcyjnych.

Czytaj więcej...

07.08.2017


Airics arm logo

Jak technologia może być wykorzystana do stworzenia urządzenia podobnego jak to możliwe do modelu człowieka. W ogólnej koncepcji projektowania technicznego i bioniki Airic's_arm był inspirowany naturą. Połączenie mechatroniki i bioniki otwiera nowe możliwości kształtowania przyszłości zautomatyzowanego ruchu.  

Czytaj więcej...

31.07.2017


Bionic Tripod 3.0 logo

Dzięki Bionic Tripod Festo przyjmuje nowe podejście do obsługi technologii jako alternatywę dla systemów portalowych przeważających w inżynierii mechanicznej. W odróżnieniu od nich jednostka napędowa i system podnoszenia Bionic Tripod 3.0 są całkowicie niezależne od siebie. Poziom roboczy i napęd są oddzielone powierzchnią roboczą. Jednostka napędowa systemu jest bezpiecznie umieszczona i chroniona pod powierzchnią roboczą, a sterowana piramida prętów jest zamontowana pionowo na górze. 

Czytaj więcej...

24.07.2017


AquaJellies logoo

Meduza to fascynujące stworzenia składające się z około 99% wody. W ciągu milionów lat skutecznie dostosowały się do najbardziej zróżnicowanych środowisk zarówno w słonej, jak i słodkiej wodzie.

 

Czytaj więcej...

17.07.2017


MultiChoiceGripper logo

Obecnie w sektorze automatyki istnieje już wiele różnych chwytaków, a każdy z nich został opracowany do specjalnego zadania. Jeśli na przykład kształt produktu ulegnie zmianie, odpowiedni chwytak musi być wymieniony w maszynie lub przekształcony co wymaga wiele wysiłku. Idealnym rozwiązaniem byłby chwytak dostosowany do różnych zadań.

 

Czytaj więcej...

10.07.2017


Robotino logo

Robotino® XT to mobilna aplikacja robota, która mieści w sobie zarówno system nauczania, jak i obiekt badawczy dla przyszłych zastosowań przemysłowych. Jest oparty na robocie mobilnym Robotinio opracowanym przez Festo Diadactic. System jest rozszerzany o dodatkową kompaktową wersję Bionic Handling Assistant. Robotino® może więc nie tylko manewrować w ciasnych przestrzeniach, ten robot może poruszać się elastycznie i może wysuwać chwytak adaptacyjny z dużą precyzją.

 

Czytaj więcej...

03.07.2017


SmartInversion logo

SmartInversion jest wypełnionym helem obiektem latającym, który przemieszcza się w powietrzu poprzez odwracanie się do wewnątrz. Ten stały, rytmicznie pulsujący ruch znany jest jako inwersja i daje temu modelowi latającemu swoją nazwę.  

 

Czytaj więcej...

26.06.2017


CogniGame dobre logo

Cogni Game to reprezentacja gry symulacyjnej tenisa stołowego, która została wprowadzona na rynek w latach siedemdziesiątych. Podobnie jak w tenisie stołowym, gracze używali joysticka, aby przesuwać belkę w górę i w dół ekranu, aby uderzyć piłkę z powrotem do swojego przeciwnika. Jeśli gracz nie zdołał uderzyć w pikę, jego przeciwnik uzyskał punkt.

 

Czytaj więcej...

19.06.2017


SupraMotion logo

Produkcja jest na progu czwartej rewolucji przemysłowej. Fabryka przyszłości staje się bardziej sieciowa, inteligentna, elastyczna. Wymagania względem bardzo czystego i niezawodnego środowiska pracy stale się zwiększają. Dlatego też Festo od lat intensywnie zajmuje się technologią nadprzewodnictwa i jej przemysłowym użytkowaniem.

 

Czytaj więcej...

12.06.2017


PowerGripper logo

Power Gripper jest projektem prowadzonym w ramach Bionic Learning Network.
Festo prowadzi badania nad transferem biologicznych zasad do technologi w celu stworzenia innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu.

 

Czytaj więcej...

05.06.2017


LearningGripper logo

 Learning Gripper z Festo wygląda jak abstrakcyjna forma ludzkiej dłoni. Cztery palce chwytaka napędzane są przez 12 pneumatycznych dmuchaw na nisko ciśnieniowe powietrze. Dzięki procesowi uczenia maszynowego jest w stanie nauczyć się przeprowadzania skomplikowanych działań takich jak chwytanie i pozycjonowanie obiektu.

 

Czytaj więcej...

29.05.2017


DualWingGenerator logo

 Dzięki DualWing Generator jako części Bionic Learning Network, firma Festo opracowała wyjątkową platformę technologiczną, która zamiast łopatek wirnika wykorzystuje dwie parę poziomo ustawionych skrzydeł. Dzięki inteligentnej technologi sterowania, samo optymalizujący się system może dostosować się do różnych warunków wiatrowych, a pod względem efektywności wcale nie jest gorszy od konwencjonalnych małych elektrowni wiatrowych.

 

Czytaj więcej...

22.05.2017


WaveHandling Logo1

System WaveHandling firmy Festo to przenośnik pneumatyczny dla ukierunkowanego transportu i jednocześnie sortownica przedmiotów. Składa się z wielu modułów dmuchaw, które deformują powierzchnie tworząc ruch falowy. Ruch ten przenosi obiejkty w określone miejsca.

 

Czytaj więcej...

15.05.2017


eSphera logo

Dzięki eMotionSpheres Festo pokazuje, jak wiele obiektów latających może poruszać się w skoordynowany sposób w określonej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy pojedynczo czy zbiorowo -nawet w sytuacjach chaotycznych nie dochodzi do kolizji, ponieważ sfery schodzą sobie nawzajem z drogi.

 

Czytaj więcej...

08.05.2017


Exohand logo

ExoHand z Festo jest egzoszkieletem, który może być noszony jak rękawiczka. Palce mogą być aktywnie poruszane a ich siła wzmocniona. Ruchy operatora są rejestrowane i przekazywane do ręki robota w czasie rzeczywistym.  

Czytaj więcej...

01.05.2017


Coconer logo

Czy to w formie pajęczyny do łapania ofiary, czy ochronnego kokonu, pająki i gąsienice potrafią tworzyć niesamowite kształty za pomocą przędzalniczych nici. Z 3D Coconer, Festo rozwinęło platformę bioniczną, która przędzie złożone i stabilne kształty. Są one bardzo podobne do tych naturalnych struktur.

Czytaj więcej...

24.04.2017


KameleonFesto logo

Kameleon jest w stanie łapać różne rodzaje insektów poprzez wypuszczanie języka nad odpowiednią zdobycz i bezpieczne otoczenie jej nim. Elastyczny chwytak używa tej samej zasady do łapania szerokiego zakresu obiektów dopasowując się do ich kształtu. Używając elastycznej silikonowej nasadki może podnieść i opuścić nawet kilka obiektów na raz, bez potrzeby ręcznej ingerencji.

Czytaj więcej...

18.04.2017


macka logo

Ośmiornica to fascynujące zwierze. Nie tylko nie posiada szkieletu i jest zrobiona prawie całkowicie z tkanek miękkich,  także jest niesamowicie elastyczna i zwrotna. Nie oznacza to tylko, że potrafi pływać płynnie we wszystkich kierunkach, ale również chwytać wiele rodzai obiektów dopasowując się do ich kształtu. Teraz Macka Festo czyni tę właściwość swoją własną.

Czytaj więcej...

10.04.2017


Cobot logo

Mechaniczna ręka (Bionic Cobot) to kolejne dzieło Festo.

BionicznyCobot nie powstał tylko na podstawie anatomicznej strony ludzkiej ręki. Tak jak jego biologiczny odpowiednik ten pneumatyczny lekki robot wykonuje wiele z jego zadań za pomocą czułych i elastycznych ruchów. Ze względu na to, może pracować bezpośrednio i bezpiecznie z ludźmi.

Czytaj więcej...

04.04.2017


pro automatic festo wazka

Mechanika lotu ważki jest bardzo niepowtarzalna: może manewrować we wszystkich kierunkach, szybować bez konieczności trzepotania skrzydłami i wznoszenia się w powietrze. Jej umiejętność poruszania dwoma parami skrzydeł niezależnie od siebie pozwala jej zwalniać, nagle się obracać, szybko przyspieszać, a nawet latać do tyłu.

Czytaj więcej...

1.12.2016


FESTO kangurKangur. Jest wyjątkowym na świecie zwierzęciem, a to ze względu na sposób poruszania się. Dzięki swoim długim tylnym nogom, zwierzę może poruszać się szybko i dość skutecznie po terenie. Torbacz, dzięki mechanizmowi skoku jest w stanie zwiększyć prędkość bez jednoczesnego zwiększenia zużycia energii. Każde odbicie może magazynować energię z fazy lądowania i ponownie jej użyć podczas następnego skoku.  Najważniejszą rolę w tym wszystkim odgrywają ścięgna Achillesa, dlatego są szczególnie wyróżnione u  kangura.

Czytaj więcej...

7.11.2016


Festo bioniczna rekaLudzka dłoń uchodzi za prawdziwy cud bioinżynierii. Nasza dłoń jest tak naprawdę dziełem milionów lat ewolucji, która pozwala nam na bardzo wiele. Możemy manipulować drobnymi przedmiotami, a nawet podnosić ciężary. Praktycznie niemożliwe było uzyskanie w robotyce możliwości zbliżonych do ludzkiej dłoni. Trudno skopiować ludzką dłoń, możemy się o tym przekonać obserwując taśmy produkcyjne. Roboty stosowane w przemyśle pracują szybko i z dużą precyzją, ale wykonują tylko proste ograniczone ruchy.

Czytaj więcej...

7.11.2016


AirJellyAquaJelly to kolejny innowacyjny bioniczny robot od Festo, który jak zwykle jest wzorowany na jakimś stworzeniu. W tym wypadku mamy robotyczną meduzę. AquaJelly jest podwodnym autonomicznym robotem, który zbudowany jest z półprzezroczystej półkuli oraz ośmiu elastycznych ramion. Centralną częścią robota jest wodoszczelny korpus, w którym ukryty jest elektryczny centralny napęd, serwomotory oraz akumulatory litowo-jonowo-polimerowe.

Czytaj więcej...

3.11.2016


Czujnik SPAU 1SPAU jest czujnikiem służącym do mierzenia, monitorowania oraz wykrywania ciśnienia. Urządzenie ma pod stałą kontrolą jego poziom. Dzięki czujnikowi SPAU zwiększa się wydajność oraz niezawodność procesu, oraz szybkie uruchomienie systemu.

Czytaj więcej...

27.10.2016


zawr bezpieczestwaZawory bezpieczeństwa mają zapewnić bezpieczeństwo maszyn i ludzi przebywających w ich pobliżu. Firma Festo po praz kolejny pokazała, że głównie stawia na bezpieczeństwo pracy prezentując nam swój najnowszy produkt, czyli zawory bezpieczeństwa MS, -SV -E, -D ORAZ VOFA. Urządzenia te decydują, że w razie niebezpieczeństwa bądź awarii maszyny systemy są bardzo szybko odpowietrzane i wyłączane. Zawory posiadają też funkcję wolnego startu, aby łagodnie i bezpiecznie uruchomić system.

Czytaj więcej...

25.10.2016


Napd wahadowyNapęd wahadłowy z tłokiem łopatkowym DRVS w atrakcyjnej cenie z dużą wydajnością obrotową i innowacyjną konstrukcją. To najnowsza propozycja Festo, który na rynek wprowadza nowe rozwiązanie czujnika SRBS. Urządzenie gwarantuje podwójne korzyści: szybkie montowanie i dowolne ustawienia, a to przekłada się w efekcie na oszczędność czasu i pieniędzy.

Czytaj więcej...

17.10.2016


AquaRay Festo ProautomaticAnaliza różnych typów ruchu przez wodę wykazała, że płaszczki są perfekcjonistkami w pływaniu pod wodą. Ruchy płaszczek pod wodą przypomina trzepotanie skrzydeł ptaka w powietrzu. Ruchy te falopodobne są doskonałym połączeniem maksymalnego napędu z minimalnym zużyciem energii. Opływowy kształt nadaje wdzięku ruchowi płaszczki.

Czytaj więcej...

13.10.2016


pingwiny miniaturaAnaliza różnych typów ruchu przez wodę wykazała, że płaszczki są perfekcjonistkami w pływaniu pod wodą. Ruchy płaszczek pod wodą przypomina trzepotanie skrzydeł ptaka w powietrzu. Ruchy te falopodobne są doskonałym połączeniem maksymalnego napędu z minimalnym zużyciem energii. Opływowy kształt nadaje wdzięku ruchowi płaszczki.

Czytaj więcej...

10.10.2016


Proautomatic bioniczny ptakt FestoJednym z najstarszych marzeń ludzkości było latać jak ptak i poruszać się swobodnie w powietrzu we wszystkich możliwych wymiarach i podziwiać świat z dystansu lecącego ptaka. Niemniej fascynujący jest lot ptaka, zwłaszcza jeśli jest to bioniczny ptak.

Czytaj więcej...

29.09.2016


Festo proautomatic eMotionButterfliesLatanie jest nie tylko jednym z najstarszych marzeń człowieka, ale także najczęściej powtarzającym się tematem Bionic Learning Network. Firma Festo od lat wraz z uczelniami rozwija platformy badawcze, których podstawowym celem jest wzorować się na naturze. 

Czytaj więcej...

baner proautomaticskleppl