banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 


Zawory gotowe do natychmiastowej pracy


Zawór MS6-SV-E jest w stanie zapewnić  bezpieczeństwo czwartej kategorii i to w zasadzie od razu, bowiem urządzenie nie wymaga żadnego dodatkowego programowania, które czasami bywa czasochłonne. Potwierdza to certyfikacja wydana przez niemiecki instytut  IFA zgodnie z normą  DIN EN ISO 13849-1. Dzięki tej certyfikacji klient otrzymuje gwarancję, że operator urządzenia jest chroniony w przypadku awarii lub zagrożenia. Urządzenie można również połączyć z magistralą interfejsu Asi, dzięki czemu możliwe jest wykrywanie stanu przełączenia oraz otrzymuje funkcje diagnostyczne.

zawr bezpieczestwa festo

 

Fot. festo.com

Natychmiastowe odpowietrzanie oraz wolny start


Systemy MS – SV
wyznaczają nowe standardy bezpieczeństwa. Urządzenia wyłączane są w ciągu kilku sekund, a to dzięki działającemu niezależnie wodnemu odpowietrzaniu bez ciśnienia resztkowego. Zawór załączający i szybkiego odpowietrzania jest trwały, niewielki ale za to z dużym zakresem przepływu na odpowietrzaniu. Urządzenie zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas ponownego rozruchu, ponieważ wtedy następuje łagodny wzrost ciśnienia chroniąc przy tym kluczowe elementy pneumatyczne jak i również napędy i amortyzatory. Przełączenie zaworu na maksymalny  następuje po osiągnięciu progu przełączenia ciśnienia.


 

Modułowa system pełny integracji z zespołem


Zawory MS… -SV -E, -D I -C wzorem innych komponentów z serii MS mogą również być skonfigurowane jako elementy systemu modułowego, samodzielne urządzenia  bądź jako część zespołu przygotowania powietrza.  Dzięki kompaktowym wymiarom, zintegrowanym funkcjom bezpieczeństwa włączania/ wyłączania, funkcji wolnego startu ułatwiony jest zastosowanie rozwiązania, również jako samodzielny system.


Warto się zainteresować: Napęd wahadłowy z tłokiem łopatkowym DRVS Festo
  

 f  t  y