banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27

 

 

 


Inteligentne bioniczne roboty

AquaJelly Festo są w stanie z dokładnością do kilku metrów określić na jakiej głębokości się znajdują. Zaś centralny napęd elektryczny jest połączony z inteligentną mechaniką oraz elektroniką. Jest to innowacyjne zastosowanie w tego typu urządzeniach. Meduza AquaJelly sama doskonale wie, kiedy i w jaki sposób powinien naładować swoje baterie, znajdując stacje do ładowania i samodzielnie się do niej podłączać. Meduza Festo potrafił korzystać z dwóch kanałów łączności, gdy jest pod wodą używa łączności optycznej, zaś na powierzchni korzysta z cyfrowego radia. Jest możliwe ponieważ na pokładzie urządzenia znajduje się jedenaście diod oraz zestaw fotoczujników.
Meduza AquaJelly jest inteligentnym robotem stadnym, który potrafi wykrywać obecność innych robotycznych meduz, które znajdują się w odległości ok. 80cm, a w razie gdy zajdzie taka potrzeba włącza system antykolizyjny, który chroni przed zderzeniem.AquaJelly

 Fot. festo.com

Siostry AirJelly i AquaJelly

AirJelly jest siostrzaną meduzą AquaJelly z tą różnicą że nie lata w wodzie, tylko w powietrzu. Jest możliwe dzięki komorze powietrznej, która jest wypełniona helem, a jej źródłem zasilania są akumulatory litowo- jonowo- polimerowe, których ma aż dwa. AirJelly w odróżnieniu od AquaJelly  jest robotem sterowanym zdalnie. Inżynierowie Festo zapewniają, że AirJelly jest pierwszym na świecie balonem z napędem perystalycznym.
Meduzy Festo powstały w 2008 roku w ramach projektu Bionic Learning Network

 


Warto się zainteresować: Inteligentny czujnik SPAU od Festo
  

baner proautomaticskleppl

 

cert