banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 


Dzięki swej lekkiej konstrukcji oraz integralności Festo ze swym BionicOpter w zupełności opanował bardzo złożony schemat lotu charakterystyczny dla ważki.Swoboda i unikalne manewry lotu

Oprócz kontroli częstości machania i skręcania poszczególnych ze skrzydeł każde z nich posiada również czujnik amplitudy. Odchylanie się skrzydeł określa kierunek nacisku. Kontrola amplitudy umożliwia regulacje intensywności nacisku na każde z nich. W połączeniu wszystkich czterech czujników, zdalnie sterowana ważka potrafi utrzymać prawie każdą pozycję w powietrzu. 

BionicOpter schemat

Fot. festo.com

 

 


Warto się zainteresować: Bioniczny Kangur Festo


Wysoce złożony system z łatwą kontrolą

Pomimo złożoności, ten wysoce zintegrowany system może być łatwo i intuicyjne sterowany za pomocą smartfona. Częstotliwość trzepotania skrzydeł, amplitudę i kąt ustawienia skrzydeł są kontrolowane przez oprogramowanie i elektronikę. Człowiek tylko steruje ważką, nie ma potrzeby kontrolowania jej złożonych sekwencji ruchu.

BionicOpter pilot

Fot. festo.com

 

Bardzo lekka konstrukcja

Ten unikalny schemat lotu był możliwy dzięki bardzo lekkiej konstrukcji (rozpiętość skrzydeł 63 cm, długość ważki 44 cm, waga całego modelu nie przekracza 175 gram) oraz współgrania poszczególnych funkcji: komponentów takich jak czujniki, siłowniki i części mechanicznych jak i otwartych oraz zamkniętych układów sterujących zainstalowanych na bardzo małej przestrzeni i przystosowanych do siebie nawzajem.

BionicOpter korpus

 Fot. festo.com

Dzięki zdalnie sterowanej ważce Festo przestawia jak można zrealizować aspekty miniaturyzacji i integracji funkcji ze sobą. Zdalnie sterowany Bionic Opter także demonstruje bezprzewodową komunikację w czasie rzeczywistym, ciągłą wymianę informacji oraz kombinacji wielu czuników jak i identyfikacjię złożonych zdarzeń podczas lotu.

 

  

 

 f  t  y