banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 
Elastyczna macka zrobiona z sylikonu

Festo prezentuje bioniczny chwytak nazwany OcctopusGripper. Macka składa się z miękkiej silikonowej struktury, która może być pneumatycznie kontrolowana. Jeśli sprzężone powietrze jest dodawanie do niej, macka wygina się do wewnątrz oplatając się wokoło przedmiotu w delikatny sposób dopasowując do kształtu.

macka rys1

Fot. festo.com

 

 


Warto się zainteresować: Bioniczny Cobot Festo


Unikalna kombinacja mocowania i próżni

Tak jak naturalny model 2 rzędy przyssawek rozmieszczone są na spodzie silikonowej macki. Podczas gdy mniejsze przyssawki na końcu macki działają pasywnie, większe podłączone są do linii próżniowej i mogą być kontrolowane podczas procesu chwytania obiektu.

Jak tylko pneumatyczna macka owinie się wokoło obiektu w przyssawkach zastosowana zostaje próżnia, powodując pewny i bezpieczny chwyt.

macka rys2

Fot. festo.com

 

Bezpieczne komponenty

Dzięki silikonowej strukturze, sztuczna macka nie tylko jest w stanie dostosowywać swój chwyt do przedmiotu. Za sprawą innych zainstalowanych materiałów, które są również elastyczne i deformowalne macka nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkownika w bezpośrednim kontakcie.

Macka nawet spełnia wysokie wymagania Soft Robotics i bez przeszkód może być użyta w bezpośredniej pracy z ludźmi.

 macka rys4

Fot. festo.com

Chwytaki w dzisiejszej automatyzacji

Dziś istnieje wiele różnych chwytaków w przemyśle automatyzacyjnym, lecz każde z nich zostało zaprojektowane do określonego zajęcia. Jeśli zmieni się kształt części, chwytak w maszynie musi zostać zmieniony na odpowiedni, co wymaga wiele pracy. W fabrykach, które wytwarzają różne produkty stosuje się wiele chwytaków, wiec taki proces jest często stosowany.

 

Wymagania fabryki jutra

W produkcji jutra będzie zapotrzebowanie na bardziej elastyczne instalacje i komponenty, które mogą się dostosować do poszczególnych produktów wytwarzanych zgodnie z produkcją. Dostosowujący się chwytak jak OcctopusGripper może odgrywać znaczącą rolę w tym zakresie.

macka rys5

 Fot. festo.com

  

 

 f  t  y