banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 
Konstrukcja w czasie rzeczywistym z utwardzaniem światłem.

W celu przekształcenia miękkiej nici w solidną siatkową strukturę, lit jest przesuwany przez parę wałków w przędzarce oraz równocześnie pokrywany lepką żywicą. Jak tylko wyjdzie, światło UV naświetla włókno nasączoneżywicą z dużą dokładnością i utwardza w mocny mały pręcik. Nić jest ucinana za pomocą małej tarczy tnącej, po czym mechanizm może zacząć prace w nowym miejscu. Przez dokładną regulację natężenia światła UV żywicamoże być tymczasowo utrzymana w stanie ciekłym w celu połączenia nowej nici do już istniejącej. Dzięki tej mechanice możliwe jest tworzenie złożonych trójwymiarowych kształtów bez dodatkowych wsporników.

Coconer swiatlo

Fot. festo.com

 

 


Warto się zainteresować: Chwytak Festo


Cyfrowy zestaw reguł dla indywidualnej konfiguracji.

Trójwymiarowy model zaprojektowanej konstrukcji jest tworzony w programie i przekształcany w fizyczną formę dzięki maszynie. W tym procesie model nie jest budowany w tradycyjny sposób modelowania 3D, ale tworzony za pomocą parametrycznych zasad budowy. Do tego celu zestaw zasad geometrycznych jest zapisany w specjalnie zaprojektowanym programie, zapewniając podstawowy kształt przedmiotu, jak i jego parametry – takie jak wysokość, szerokość, obrót przedmiotu oraz kształt i numer indywidualnych oczek w siatce.

Użytkownik musi jedynie określić parametry, podczas gdy program automatycznie przelicza detale. Z graficznym interfejsem użytkownika każdy może dostosować parametry atrybutów.

Coconer program

Fot. festo.com

 

Bezpośrednia kontrola statywu.

Ustawiony pionowo statyw typu EXPT-45 pełni role metody manipulacji 3D Coconera. Szybki system przenoszenia może być sprawnie i precyzyjnie kontrolowany w przestrzeni a jego manewrowość sprawia że jest on idealnym rozwiązaniem dla tego zadania. Statyw odbiera niezbędne dane pozycyjne i sygnały kontroli bezpośrednio z programu, w którym model 3D parametrycznie generuje pożądaną strukturę.

Coconer statyw

Fot. festo.com

 

Nowy wymiar projektowania produktów

Dzięki 3D Coconer Festo opracowało technologie, która łączy indywidualne zalety produkcji przyłączeniowej z precyzyjną kontrolą i zwinnością przemysłowych systemów obsługi.

 

  

 

 f  t  y