banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 

 

Silna dłoń z doskonałym instynktem

 Za pomocą ExoHand może poruszać poszczególnymi palcami oraz wzmocnić ich siłę. Z drugiej strony egzoszkielet może naśladować ruchy dłoni i przenosić je w czasie rzeczywistym do rąk robota. Dzięki sprzężeniu zwrotnemu osoba czuje, co chwyta robot. Oznacza to, że ludzkie poczucie dotyku może być również wykorzystywane na dużych odległościach i może być nawet stosowane w interfejsie między światem realnym a wirtualnym.  

 

 

 


Warto się zainteresować: 3D Coconer Festo


Wykonane na miarę: wytwarzanie generatywne dla idealnego dopasowania

 ExoHand dostosowany, aby pasować do ręki indywidualnej osoby wytwarzany jest z poliamidu w procesie selektywnego spiekania laserowego (SLS). Dla tego celu egzoszkielet jest produkowany na podstawie skanu 3D dłoni użytkownika.

Exohand rękawiczka

Fot. festo.com

 

Pneumatyka: ruch w niemal wszystkich stopniach  

 Osiem siłowników pneumatycznych dwustronnego działania – cylindry DFK 10 z Festo – które są przymocowane do struktury egzoszkieletu pozwalają osobie na otwieranie i zamykanie ortez palców z najwyższą precyzją. Palec wskazujący może również być obracany w każdą stronę, a kciuk może obracać się w kierunku dłoni tak samo, jak ludzki odpowiednik.

 

Wzmocnienie siły w montażu

 Z ExoHand, Festo wspiera swoich klientów w rozwoju innowacyjnych rozwiązań dla interakcji człowiek – maszyna. Pomimo wysokiego stopnia automatyzacji w przemyśle nadal istnieje duża liczba działań w zakresie montażu, które mogą być wykonywane tylko przez człowieka. Należą do nich liczne, powtarzające się zadania, które łatwo prowadzą do zmęczenia. Ten rodzaj aktywności stanowi wyzwanie zwłaszcza dla starszych pracowników. W większości uprzemysłowionych krajów średni wiek siły roboczej będzie się zwiększał w nadchodzących latach. ExoHand stanowi więc rozwiązanie technologiczne, które sprosta wyzwaniu zmian demograficznych w świecie produkcji. System wzmacnia siłę ludzkiej dłoni oraz pomaga pracownikom wykonywać prace przez dłuższy czas bez odnoszenia trwałych urazów fizycznych. Aby zapobiec zmęczeniu, ExoHand może być noszony do czynności wykonywanych podczas montaży a tym samym funkcjonować jako system pomocy dla przyjemniejszych warunków pracy.    

Exohand sila robocza

Fot. festo.com

 

Stosowanie w terapii medycznej

  Podczas rehabilitacji ExoHand może być używany jako ręczna orteza. W samych Niemczech około 150 000 osób rocznie cierpi z powodu udaru, wielu z tych ludzi musi od nowa nauczyć się używać swoich rąk. Razem z interfejsem komputerowo-mózgowym (BCI), ExoHand umożliwia ustawienie zamkniętej pętli zwrotnej. Aktywna ręczna orteza może pomóc pacjentom po udarze mózgu naprawić uszkodzone połączenia z mózgu do rąk. Chęć otwarcia ręki przez pacjenta jest rejestrowana za pomocą sygnału elektroencefalograficznego (EEG), który jest mierzony na głowie badanego. Ruch jest wykonywany przez ExoHand. Powoduje to wzrost efektu szkoleniowego, który w miarę upływu czasu umożliwia pacjentowi poruszyć dłonią bez pomocy technologii.

Ze zwykłą ortezą, chronicznie wygięte pale dłoni są prostowane jedynie za pomocą sprężyny, jednak z ExoHand pneumatyczne cylindry aktywnie poruszają palcami pacjenta.

ExoHand terapia

 Fot. festo.com

  

 

 f  t  y