banerl vcmproautomatic

 

 

 

logo szare


PRO AUTOMATIC Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice

NIP: PL634-282-04-88
REGON: 243348858

tel: (32) 750-54-27
fax: (32) 750-06-20

 

 

 

step group industryFirma RKB od niedawna jest obecna na polskim rynku. 
Jej biuro handlowe – Step Group Industry – właśnie obchodzi drugą rocznicę założenia. Ale nie oznacza to, że RKB jest firmą nową – powstała bowiem ponad 80 lat temu. I to połączenie doświadczenia macierzystej firmy oraz wigoru i zapału młodego zespołu pracującego w Polsce daje podstawy do twierdzenia, że Step Group jest na jak najprostszej drodze do sukcesu, który zagwarantuje mu dynamiczny rozwój, a klientom – fachowe, szybkie i niedrogie produkty.

Nasza specjalność – łożyska
RKB Bearings Industries to szwajcarski zakład zajmujący się produkcją łożysk. Ma własny Dział Badań i Rozwoju wyposażony w laboratorium badawcze – metalograficzne oraz metrologiczne, Jednostkę Zaawansowanego Projektowania Oprogramowań do projektowania mechanicznego oraz stale rozwijający się ośrodek badań urządzeń wiertniczych, co umożliwia produkcję łożysk walcowych najwyższej jakości. Zakład produkcyjny o powierzchni ok. 90 tys. m 2 może przetworzyć miesięcznie 350 ton stali. Ok. 32% produkcji to kuliste łożyska walcowe, 28% to cylindryczne łożyska walcowe, 26% stanowią stożkowe łożyska walcowe, natomiast 8% – łożyska kulkowe. Jeśli chodzi o strukturę odbiorców, to 30% z nich należy do segmentu metale, 18% to klienci z sektora przełożenie mocy, 15% – kopalnie i minerały, 12% – przemysł morski, przybrzeżny i platformy wiertnicze, 6% – silniki, przemysłowe wentylatory, pompy, 6% – pojazdy pozadrogowe, 5% – energia odnawialna i tradycyjna, 5% – celulozownie, drukarnie, papiernie, natomiast 3% przeznaczone jest dla przemysłu tworzyw sztucznych: chemia, plastik i guma. RKB dostarcza łożyska do wielu renomowanych firm, wśród których jest doskonale znana w Polsce ArcelorMittal.

lozysko

Doskonała jakość
RKB produkuje łożyska zgodnie z odpowiednimi międzynarodowymi normami w zakładach poświadczonych certyfikatami ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, ISO 27001, ISO/TS 16949, OHSAS 18001, sprawdzonych i zweryfikowanych przez wielu kluczowych klientów oraz niezależne ośrodki badań nad łożyskami. Z tych względów firma RKB jest powszechnie uznawana w przemyśle łożyskowym za “The Alternative Power”. Chociaż RKB produkuje i jest w stanie dostarczyć szeroką gamę łożysk, to w Polsce skupia się przede wszystkim na dostawach łożysk wielkogabarytowych.

Co nas wyróżnia?
Jak mówi przysłowie – czas to pieniądz. Można je doskonale odnieść do oferty Step Group Industry – firmy reprezentującej RKB w Polsce. Dzięki współpracy ze Step Group Industry klient oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze. Jak to wygląda w praktyce?

Krótki czas dostawlozyska wielkogabarytowe
Często najważniejszą sprawą dla klienta jest czas – awaria łożyska w maszynie potrafi sparaliżować całą produkcję. Większość łożysk z oferty RKB jest dostępnych w magazynie "od ręki" (wycena trwa 24 godziny, a dostawa – od 5 dni roboczych).
Aktualne stany magazynowe znajdują się na stronie: lozyska-wielkogabarytowe-ekspres.pl gdzie klient może samodzielnie sprawdzić dostępność wybranych łożysk.

Sukcesy i klienci RKB w Polsce
 
Jak poinformował nas Tomasz Latosi – szef sprzedaży biura handlowego RKB w Polsce –po dwóch latach istnienia na rynku polskim firma może pochwalić się już sukcesami w sprzedaży łożysk wielkogabarytowych dla znanych producentów i użytkowników maszyn sektora morskiego, energetycznego, wydobywczego i chemicznego. Łożyska RKB z powodzeniem zaczęli także stosować w Polsce producenci wyspecjalizowanych narzędzi do obróbki metali z sektora maszynowego jak także serwisy specjalistycznych sprzęgieł przemysłowych w których wielkogabarytowe łożyska walcowe RKB zdały egzamin podyktowany ciężkimi warunkami pracy. Jako światowy dostawca rozwiązań dla producentów przekładni, także polscy producenci tych maszyn zaufali RKB i zaczęli używać ich do swoich projektów.

Łożyska RKB zaczęły pełnić rolę jakościowej alternatywy także dla firm remontujących kruszarki czy młyny w sektorze wydobywczym. Staranne przykładanie wagi do jakości i logistyki dostaw jest także powodem wzrostu udziału w sprzedaży łożysk RKB w sektorze hutniczym pod kątem łożysk technologicznych, ale także pierścieni łożyskowych. – Pomoc w optymalizacji kosztów łożyskowania maszyn to główny cel, który przyświeca organizacji handlowej RKB w Polsce – podkreśla Tomasz Latosi. To kombinacja jakościowej i zminimalizowanej pod kątem kosztowym oferty dla działów utrzymania ruchu. Stale rosnące zainteresowanie ofertą łożysk RKB wśród dystrybutorów jest dowodem na istnienie dopasowanej oferty, którą proponuje swoim klientom w Polsce przedstawicielstwo RKB.

stopka step group industry

 

 f  t  y

oficjalny partner festo