Schneider Electric


Zamów lub zapytaj o produkt telefonicznie: (0-32) 750-54-27

lub napisz e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz kontaktowy

Schneider Electric SE – przedsiębiorstwo działające w branży energetycznej, mające swoją siedzibę w Rueil-Malmaison we Francji. W Polsce siedziba główna znajduje się w Warszawie, a fabryki w miastach Bukowno, Mikołów, Szczecinek, Świebodzice, Tychy. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założycieli - braci Schneider.

Początki firmy sięgają 1836 roku. Głównym obszarem działalności firmy aż do 1891 roku był przemysł zbrojeniowy. Później firma zaczęła koncentrować się nad rozwijającym rynkiem elektrotechnicznym. W późniejszych etapach rozwoju przedsiębiorstwo poszerzyło ofertę o silniki elektryczne, wyposażenie dla stacji elektroenergetycznych oraz lokomotywy elektryczne.

Z czasem produkcja uzbrojenia zaczęła maleć, a intensywniej firma zaczęła działać w branżach budownictwa, metalurgii i elektryce. Obecnie Schneider Electric jest globalnym, docenianym specjalistą w zarządzaniu energią i automatyce.

W 2015 roku firma notowała przychody rzędu 27 mld euro i zatrudniała ok. 160 tys. osób. Schneider Electric zaopatruje klientów w ponad 100 krajach, zaczynając od prostych przełączników, aż po złożone systemy operacyjne, nowoczesne technologie, oprogramowanie oraz usługi udoskonalające zarządzanie przedsiębiorstwami i automatyzację procesów.

 f  t  y

oficjalny partner festo